20 Червня 2018
Новини

Устилузька, Смолигівська і Павлівська громади Волині затвердили Концепцію комплексної безпеки

Устилузька, Смолигівська і Павлівська громади Волині затвердили Концепцію комплексної безпеки

За допомогою шести кроків можна визначити найважливіші проблеми небезпеки громади і донесення їх до органів місцевого самоврядування та поліції задля подальшого вирішення.

Центр політичних досліджень «СІМ» допоміг затвердити Концепцію комплексної безпеки в Устилузькій, Смолигівській та Павлівській громадах.

За словами керівника проекту «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України» Олега Ільківа, завдання полягало в тому, щоб розробити інструментарій для визначення проблем із безпекою, які є в громаді, визначити методи вирішення цих проблем і підвищити рівень довіри громадян до правоохоронних органів.

В основі комплексного підходу стало напрацювання механізму зворотного зв’язку із громадою для вирішення проблем безпеки в своїх громадах за допомогою взаємодії між поліцією, громадою та місцевою владою (т.зв. моделі «community policing» - взаємодія поліції з громадою).

Для підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів представники Центру правових та політичних досліджень «СІМ» спільно із громадою, органами місцевого самоврядування і поліції формували пріоритети безпеки даних громад. У фокус-груповому дослідженні активну участь взяли голови громад, депутати, сільських, міських рад, старости, освітяни, громадські активісти та  представники поліції. Результатом дослідження стали затверджені Концепції комплексної безпеки громад, а моніторинг їх виконання лежить  на самих громадах.

В цей документ були включені пропозиції, які сприятимуть вирішенню проблем охорони правопорядку регіону, виявлених громадою, а саме: розбудову тротуарних доріжок, відновлення дорожнього покриття, обладнання світлових пішохідних переходів, встановлення відео спостереження, покращення і збільшення обладнання пожежогасіння, ремонт будівель ФАПів і закупівлю відповідного обладнання для надання належної медичної допомоги громадянам, розбудова спортивних майданчиків, вирішення низки екологічних проблем пов’язаним із збором і сортування сміття, очисних споруд і водопостачання, контролем за внесення хімічних добрив агровиробниками та інше. Створення центрів Безпеки та громадських формувань з охорони громадського порядку чи муніципальних дружин дозволить підсилити роботу поліції в громадах, у яких так не вистачає дільничних офіцерів поліції.

Всі напрацювання в рамках реалізації проекту увійшли в методичний посібник «Концепції комплексної безпеки Устилузької міської, Смолигівської сільської і Павлівської сільської об’єднаних територіальних громад Волинської області та методичні рекомендації з розробки та прийняття Програм громадських пріоритетів охорони безпеки та порядку в громадах України», в якому містяться рекомендації та основні методи визначення проблем громадської безпеки у вибраних територіальної громадах. Відповідно, вже опрацьована  методика може бути застосована в інших регіонах України.

Проект «Підвищення рівня підзвітності поліції та органів місцевого самоврядування перед громадами та налагодження діалогу через прийняття Комплексних програм розвитку безпеки у 18 територіальних громадах західних областей України» реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, громади, поліція
В тему