26 Травня 2018
Новини

Трійця-2018: історія, традиції і заборони свята

Трійця-2018: історія, традиції і заборони свята

День Святої Трійці - одне з дванадцяти найважливіших після Пасхи свят у православ'ї, присвячених подіям земного життя Ісуса Христа і Богородиці.

Свято присвячене прославлянню Святої Трійці, літургійні читання і проповіді в цей день розкривають християнське вчення про триєдинство Бога.

Трійця-2018: День Святої Трійці або П'ятидесятницю відзначають на 50-й день після Великодня.

У 2018 році православні святкують Трійцю 27 травня. В Україні День Святої Трійці вважається важливим церковним святом, тому в цей день оголошено державний вихідний.

Оскільки свято припадає на неділю, понеділок, 28 травня, наступний за нею, також буде вихідним. Тобто в кінці травня в українців буде три вихідних: 26, 27 і 28 травня 2018 року.

У католицькій традиції П'ятидесятниця і Трійця розділені. Свято Трійці відзначають на 7 день після П'ятидесятниці (57-й після Пасхи). Однак Трійця у 2018 році у православних і католиків збігається.

Значення святої Трійці Вважається, що свято в честь Святої Трійці вирішили встановити апостоли, яких ще називають учнями Ісуса Христа. Таким чином вони хотіли закріпити в пам'яті людей подію, що сталася на 50-й день після Вознесіння Господнього.

Саме в цей день на святих апостолів зійшов Святий Дух, який і символізує троїстість Бога, тобто існування трьох Осіб єдиного по суті Бога - Отця, Сина і Святого Духа.

Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків і дав їм здатність говорити на різних мовах, щоб нести вчення Христа усім народам. Вогонь же в даному випадку символізує силу спалювати гріхи й очищати, освячувати і зігрівати душі.

П'ятидесятниця також вважається днем народження християнської церкви.

Після літургії служиться велика вечірня, на якій співаються стихири, що прославляють зішестя Святого Духа.

Вже багато століть зберігається традиція на Трійцю прикрашати храми і будинки свіжоскошеною зеленню, гілками і квітами, які символізують оновлення душі. З цієї причини в народі свято часто називають Зеленою неділею.

З нагоди свята прийнято готувати страви з яєць, молока, свіжої зелені, домашньої птиці і риби. Печуть короваї, пироги, млинці. На святковий обід запрошують близьких людей і родичів.

За народними традиціями, виходячи з церкви, люди намагались захопити траву з-під ніг, щоб додати до сіна, закип'ятити з водою і пити як цілющу.

З листя дерев, що стояли в церкві, деякі вили вінки і використовували як обереги. В народі свято Трійці завжди було улюбленим у молодих дівчат.

У цей день прийнято плести вінки, опускаючи їх у річку для ворожіння. Потім дівчата йшли в ліс гуляти. Коровай, спечений з нагоди свята, роздавали в лісі незаміжнім дівчатам. Ці шматочки сушили і зберігали до весілля, замішуючи потім сухарі в тісто для весільного короваю.

Субота перед П'ятидесятницею вважається поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів і забираються на кладовищах.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, яке сьогодні свято, релігія, свято
В тему