25 Квітня 2018
Новини

У МОЗ застерігають від зловживання антибіотиками

У МОЗ застерігають від зловживання антибіотиками

За даними ВООЗ щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків.

«Надмірне та невиправдане використання цих ліків завдає непоправної шкоди вашому здоров’ю та всім хто вас оточує.  А все через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх», – пише на своїй сторінці у Facebook виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Головний медик України назвала випадки, коли пацієнти найчастіше зловживають антибіотиками.

Грип та інші вірусні захворювання

Віруси та бактерії – це два різні табори збудників хвороб. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричиняють віруси. Лише в тому разі, коли внаслідок ускладнень після грипу виникає бактеріальна інфекція, лікар може призначити антибіотики. Тому не починайте лікування грипу чи застуди антибіотиками, без призначення фахівця.

Бронхіт, синусит, інфекція вуха

Бронхіт, синусит та інфекція вуха виникають у результаті як вірусних, так і бактеріальних інфекцій. Тому не поспішайте лікувати їх антибіотиками. Лікар має бути на 100 % упевненим у причині хвороби. Якщо це справді бактерії – він призначить лікування антибіотиками.

Запалення очей

Як часто, маючи почервоніння та запалення очей, ви йдете в аптеку, а там вам пропонують краплі, які містять антибіотики? Проте не знаючи напевно, чим викликане запалення, ви не тільки витрачаєте зайві кошти, купуючи непотрібні ліки, а й ризикуєте власним здоров’ям. Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

Профілактика

Не приймайте антибіотики «для профілактики» захворювання. Антибіотики – це ліки, призначити які може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.

«Необґрунтоване безконтрольне використання антибіотиків призводить до виникнення у бактерій стійкості до них. У відповідь на ліки бактерії змінюються, стають не чутливими до цих препаратів. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності.

Найкраща профілактика хвороб – це збалансоване харчування, заняття спортом, вакцинація та регулярні візити до вашого сімейного лікаря», – зазначила Супрун.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, ліки, захворювання, хвороби, медицина, Лікарі
В тему