24 Квітня 2018
Новини

Лучани підписали вже 9317 декларацій із лікарями

Лучани підписали вже 9317 декларацій із лікарями

Із 2 квітня 2018 року стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Станом на 23 квітня 2018 року в центрах ПМСД міста Луцька підписано 9317 декларацій.

Лідером є комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2, у якому підписано 4283 декларації.

- У Луцьку надання первинної медичної допомоги здійснюють 106 сімейних лікарів, 39 лікарів-педіатрів та 608 середніх медичних працівників. Такої кількості медичних працівників достатньо для забезпечення надання первинної медичної допомоги мешканцям міста, - зазначив начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук.

Щоб не заважати лікарському прийому, для бажаючих укласти декларацію з лікарем визначені уповноважені особи щодо внесення інформації в електронну систему охорони здоров’я та облаштовані окремі місця для підписання декларацій. Якщо електронна система працює нормально, без збоїв, то для проведення цієї процедури достатньо 8-10 хвилин. Інформація про кабінети чи окремо облаштовані місця для підписання декларацій розміщена при вході в заклад охорони здоров’я, біля реєстратури, на поверхах та біля самих кабінетів.

- Менша сума фінансування призначається на хворого, який не підписав декларацію з лікарем, і більша сума – на хворих, які підписали декларацію з лікарем, – зазначив Григорій Пустовіт.  – Якщо ми хочемо отримувати більш якісне лікування, лучани повинні реєструватися і підписувати декларації з лікарями. Хто хоче вибрати собі лікаря, варто підписувати декларації вже зараз і не відтягувати цієї процедури.

- Що буде з людьми, які не встигають підписати декларацію до кінця місяця? Чи зможуть вони зробити це пізніше? – запитав Григорій Пустовіт у Миколи Якимчука.

- Звичайно зможуть. На лікаря навантаження близько 2000 людей. Підписувати декларації можна протягом року, але бажано заключати ці договори до 1 липня.

- Спочатку лікарі мають підписувати декларації із лучанами, а вже потім – із мешканцями навколишніх сіл, – зауважив Григорій Пустовіт. – У Луцьку більше 2000 дітей із сіл навчаються в школах Луцька, більше 500 дітей ходять в садочки, велика кількість пацієнтів – не з Луцька, а ми їх лікуємо за кошти лучан, - зазначив Григорій Пустовіт. – Але це питання теж буде врегульоване. Ми не хочемо виштовхувати мешканців навколишніх сіл із сфери надання медичних послуг, вони не можуть бути заручниками окремих сільських голів, які не йдуть на об’єднання із містом. Але питання об’єднання - це лише питання часу. Багато мешканців зрозуміють, що жити в межах Луцька їм вигідніше і зручніше, ніж в межах свого села.  Ми жодній людині не відмовляємо в наданні медичних послуг, але будемо шукати інші шляхи співпраці.  

Торкнувся Григорій Пустовіт і питання вивезення сміття, у зв’язку із перевантаженістю полігону Брище, призначеного для сміттєвих відходів із Луцька. Однак туди масово вивозять сміття і з багатьох навколишніх сіл.

- Що стосується вивезення сміття, то кілометрові черги сміттєвозів на полігон Брище у період свят виникли через те, що сміття вивозили не тільки з Луцька, але і з навколишніх сіл. Сьогодні Луцьке сміттєзвалище рятує навколишні села. Луцьк організовував для сіл своєрідний комунізм - вони користуються благами міста і кажуть – навіщо нам об’єднуватися. Таким чином мешканці сіл стають заручниками сільських голів. Так не може бути. Навколишні громади мають стати партнерами Луцька, а не «утримувачами».

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали