19 Квітня 2018
Новини

Рауль Кастро іде у відставку з поста президента Куби, завершивши династію

Рауль Кастро іде у відставку з поста президента Куби, завершивши династію

Нинішній глава Куби готується покинути свій пост на користь когось не з клану Кастро. Вперше за півстоліття найвищу посаду на Острові свободи обійме не представник сім’ї Команданте.

В Гавані оголосили, що 86-літній глава Куби Рауль Кастро, котрому віжки правління державою перейшли 12 років тому від брата Фіделя, йде у відставку. Причому вперше після Кубинської революції, що відбулася півстоліття тому, влада буде передана комусь не з династії Кастро.

Про це пише видання The New York Times.

Його наступником має стати 57-річний Мігель Діас-Канель Бермудес, прихильник комуністичної партії, котрий народився через рік після того, як Фідель оголосив про свою владу на Кубі. Бермудес – представник покоління кубинців, чий єдиний стосунок до революції – життя серед її наслідків: у ранні роки достатку, період злиднів після розвалу Радянського Союзу і, нарешті, потепління відносин зі Штатами.

Читайте також: Помер старший син Фіделя Кастро

Ще в середу вранці офіційні особи почали збиратися в Гавані і висунули Діаса-Канеля як єдиного кандидата на заміну пана Кастро.

За два терміни перебування на посту Рауль Кастро привів країну до найбільших змін за останні десятиліття. Так, він відкрив комуністичну острівну країну в невеликому, але життєво важливому приватному секторі й покращив дипломатичні відносини зі США. Це кардинальний відхід від політики його брата, але це стало можливим тільки через те, що він теж має прізвище Кастро.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему