Якщо раніше випадки воскресіння вважалися дивом, то тепер українці займаються цим мало не раз на тиждень. Причина їх «смерті» - родичі хочуть отримувати субсидію. Тільки з початку року два десятка наших земляків через суди доводили, що «поховали» їх занадто рано. Причому найчастіше «на тому світі» опинялися заробітчани – пише vesti-ukr.com.
Житель Кривого Рогу Віктор С. офіційно «помер» в червні 2017-го, про що відповідне рішення видав Довгинцівський райсуд міста. А все почалося з того, що в минулому році дружині Віктора, 56-річній Любові, стало накладно платити за квартиру. Вона попросила суд визнати чоловіка безвісно відсутнім, а потім померлим. Мовляв, прожили разом 25 років. А потім чоловік зібрав речі і зник. «Таке визнання допоможе мені зняти його з реєстрації в квартирі, зменшити комунальні нарахування», - заявила в суді дружина.
Але дочка «померлого» пошуки батька не кинула і звернулася в поліцію Португалії. Уже в жовтні 2017 року одержала від них відповідь, що у них є чоловік, який представляється ім'ям її батька. Правда, ніяких документів у того немає - все втратив, бо зловживав алкоголем. Зараз дружина знову пішла в суд Кривого Рогу, тепер уже визнавати чоловіка живим. На підтвердження надала його фото, де він тримає в руках газету, на якій видно дату - 2.11.2017. І суд «воскресив» українця.


Живі мерці
І такі метаморфози не рідкість. У Полтаві 43-річний Андрій Д. теж через суд скасував «свою смерть». Його інтерес в цій справі представляв адвокат Юрій Христофоров. «Мій клієнт поїхав на заробітки до Польщі ще в 2006 році. А про те, що його визнали померлим, дізнався, коли пішов оформляти новий закордонний паспорт. Можливо, це сталося через те, що дружина мала певні майнові інтереси. Але в січні ми через суд скасували це рішення», - розповів Юрій Христофоров.
У Токмаку Запорізької області в суді «оживили» В'ячеслава Ж., який багато років тому виїхав на заробітки в Росію. Там він спочатку потрапив в аварію, потім втратив паспорт, довго лікувався. А «поховала» його колишня дружина. Для підтвердження своїх слів В'ячеслав привів на засідання мати, яка визнала свого сина.
Читайте також: Кому з українців можуть відмовити в отриманні субсидії?
Микола Г. з Львівської області тільки в 2017 році дізнався від родичів, що він більше «не жилець». Кілька років Микола був на заробітках в Чехії, а дружина через суди визнала його спочатку безвісти зниклим, а потім померлим.
Олена С. з Кобеляцького району Полтавської області теж довгий час була на заробітках за кордоном. Але кілька років тому повернулася на батьківщину. Про те, що «померла», дізналася, коли пішла вклеювати фото в паспорт (в 45 років). Зараз Олена живе під Києвом і працює пекарем. «У мене вже все добре, був відмінний адвокат, і суд швидко поновив мене на живих», - запевнила нас Олена.
Віктор Литвинчук поїхав на заробітки в Санкт-Петербург, а в батьківський будинок в Житомирській області повернувся в грудні 2017-го. Тоді і дізнався, що дружина його «поховала». «Вона точно знала, де я перебуваю. Мало того, я періодично приїжджав додому!»- обурений Віктор.
Багато хто знає, що "померли"
Як пояснили нам юристи, причиною таких масових «живих мерців» стали бідність і субсидії. «Ще п'ять років тому такі випадки були одиничними. Але зараз їх кількість збільшилася, а основна причина в зубожінні населення. Багато хто виїжджає на заробітки в пошуках кращого життя. А близькі, щоб заволодіти житлом або отримати субсидію, їх «ховають». Спочатку вони звертаються в поліцію, що родич пропав безвісти. Там відкривається справа за статтею «Умисне вбивство», а через три роки таких «зниклих» визнають померлими, близькі їх виписують і оформляють документи. Масштаби такого «юридичного шахрайства» найближчим часом будуть тільки рости, впевнені юристи», - каже адвокат Іван Ліберман.
Підтвердження тому - десятки справ, якими завалені суди. Скрізь родичі аргументують, що при оформленні субсидій від них вимагають довідку про сукупний дохід, в тому числі і зниклого родича. А без цього їм відмовляють в субсидії. Тому суди йдуть назустріч українцям, і якщо документи в порядку, то визнають родича померлим. Але не завжди. Наприклад, в Христинівському районі Черкаської області мама через субсидії дійшла вже до Апеляційного суду області. Вона пояснює, що син в 2014-му поїхав на заробітки. «І за моєю інформацією, він там помер і похований за нез'ясованих обставин. Існуючий стан позбавляє мене права на субсидію», - розповіла суддям Катерина Володимирівна. Але друзі чоловіки говорять, що в 2015-му отримували від нього СМС-повідомлення з привітаннями. Тому матері знову відмовили у визнанні сина безвісти зниклим.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.