20 Березня 2018
Новини

Сьогодні - Міжнародний день щастя!

Сьогодні - Міжнародний день щастя!

Які чудові свята відзначаємо сьогодні! Тож будьмо щасливими, давайте святкувати!

Міжнародний день щастя

Прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети. Цікаво, що ініціатива встановлення Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану (Bhutan). Вважається, що жителі Королівства Бутан є найщасливішими людьми в світі – чемпіонами за коефіцієнтом валового національного щастя (Gross National Happiness Index), яким вимірюється добробут громадян. До речі, саме поняття коефіцієнта валового національного щастя було введено і культивувалося четвертим королем Бутану і стало одним з понять неофіційної державної філософії країни. Також для відображення добробуту людей і стану навколишнього середовища в різних країнах світу в липні 2006 року був уведений Міжнародний індекс щастя (Happy Planet Index). Явище щастя вивчається такими науками, як філософія, етика, психологія, а також богослов’ям. Фізіологи вивчають щастя в тісному зв’язку з так званими «гормонами щастя» – ендорфіном, серотоніном і дофаміном. Протягом тисячоліть тема щастя дає широкий простір для творчості поетам, художникам, музикантам, артистам. І, звичайно, кожна людина, що йде по життю з усіма його радощами і турботами, обов’язково осягає в дорозі своє неповторне маленьке Велике Щастя.

День Землі

У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі (англ. Earth Day). Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня. Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена в 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи та її оновлення.

Весняне рівнодення

Весняне рівнодення – одне з унікальних явищ природи, суть якого, кажучи науковою мовою, зводиться до того, що «в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор». У 2018 році весняне рівнодення настає 20 березня. Простіше кажучи, в цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, перебуває в такому положенні відносно світила, що сонячні промені, які несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі. Весняне й осіннє рівнодення вважаються астрономічним початком відповідних пір року. Проміжок часу між двома однойменними рівноденнями називають тропічним роком. Цей рік сьогодні і прийнятий для вимірювання часу. У тропічному році приблизно 365,2422 сонячної доби. Ось через це «приблизно» рівнодення щороку припадає на різний час доби, щороку просуваючись уперед приблизно на 6 годин.

У День весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох народів і народностей Землі: в Ірані, Афганістані, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані – практично всі країни Великого шовкового шляху пов’язують початок нового року із цим явищем природи. У цей день світло і темрява розділяються порівну. В давні часи, коли не було календарів, весну визначали за сонцем. Вважалося, що саме із цього дня починається оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені. День весняного рівнодення особливо шанувався і в язичницькій вірі. Вважалося, що цієї доби в річному круговороті Весна, що уособлює собою пожвавлення і відродження природи, приходить на зміну Зимі.

Міжнародний день без м’яса

У цей день, 20 березня, магазини і ресторани відмовляються від продажу м’яса, а активісти пропагують вегетаріанство, а також ідеї співчуття тваринам і захисту навколишнього середовища. У деяких країнах свято отримало державну підтримку: наприклад, у Шрі-Ланці представники влади настійно рекомендують власникам супермаркетів утриматися від реалізації м’ясних продуктів.

Згідно зі статистикою, людство щорічно вбиває понад 60 мільярдів тварин (без урахування риб, членистоногих і молюсків) з метою вживання їх у їжу. У той же час близько мільярда людей на планеті голодують і відчувають брак чистої питної води. А для виробництва одного кілограма м’яса сьогодні необхідно більше ніж 10 кілограмів зерна і понад 15 літрів води. З урахуванням світового обсягу виробництва м’яса, тієї кількості зернових, яка використовується для цього, вистачило б, щоб прогодувати всіх голодуючих жителів планети.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему