13 Березня 2018
Новини

У Луцьку прокоментували ситуацію з новим законом про поховання

У Луцьку прокоментували ситуацію з новим законом про поховання

Із 15 березня в Україні змінюються правила поховання. Нові правки до Кримінального кодексу передбачають, що без довідки із суду поховання буде неможливим.

В Україні, за статистикою, помирає 1600 – 1800 людей у день. І всі дозволи на захоронення повинні давати суди.

Кому вигідні зміни та чому вони можуть призвести до справжнього колапсу? Уявіть, що може статися?

Це нововведення прокоментував заступник начальника з експертної роботи Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Андрій Савченко: «Луцькі морги не прийматимуть покійників, якщо розтини тіл проводитимуть тільки після рішення суду».

Також Савченко зазначає, що у луцьких моргах не знають, як діяти після 15 березня, бо ніяких роз’яснень та пояснювальних листів судово-медичні експерти не отримували.

Він наголосив на тому, що в моргах у цілому немає умов для тривалого зберігання тіл.

«Холодильні «камери», які є в декількох установах області, не можуть забезпечити п’ятиденне зберігання тіла. Крім того, електрики вони з’їдять стільки, що жоден бюджет області не зможе виділити стільки грошей на їх утримання. 

«Якщо ми чекатимемо постанови по п’ять днів, то будемо порушувати нормативні документи. Якщо ж розтин тіла дійсно мусить бути тільки за постановою слідчого судді – ми просто не будемо приймати трупи до моргів», – додає медик. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему