2 Березня 2018
Новини

В Україні – кризова ситуація надзвичайного рівня: діти – на карантин, робочий день – скорочено

В Україні – кризова ситуація надзвичайного рівня: діти – на карантин, робочий день – скорочено

Областям пропонують призупинити роботу освітніх закладів країни до 6 березня включно, а також переглянути можливість виробничих об’єктів про зменшення їхнього виробничого плану…

«Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь НАК «Нафтогаз України» щодо більшості важливих питань у спорі з ПАТ «Газпром». Натомість росіяни припинили поставки газу до України. Шляхи вирішення проблеми шукали сьогодні, 2 березня 2018 року, під час наради із обласними енергопостачальними компаніями з питань врегулювання кризових ситуацій, що відбулася під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва», – зазначено в повідомленні на сайті Волинської ОДА

У віртуальній студії ПрАТ «Волиньобленерго» працював голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Зі слів Степана Кубіва, питання щодо постачання природного газу та забезпечення енергосистеми України відповідним ресурсом розглянули учора під час засідання РНБ. Опісля – на засіданні кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України – прийнято рішення про введення кризової ситуації рівня надзвичайної. Адже впродовж 4 – 5 днів у газотранспортній системі України, за попередніми даними, передбачено дефіцит у межах 15 – 20 млн кубів газу.

Зважаючи на те, що найбільшими споживачами газу є теплові електростанції, які генерують електроенергію – близько 24 млн кубів газу, саме тому запропонували головам облдержадміністрацій переглянути можливість переходу на мазут. Разом із тим пропонують призупинити роботу освітніх закладів країни різних рівнів до 6 березня включно, а також переглянути можливість виробничих об’єктів щодо зменшення їхнього виробничого плану. Всі ці заходи дозволять зменшити споживання газу на місцях.

«В ціломуситуація складна, але контрольована. Незважаючи на введеннянадзвичайноїситуації,  дефіциту газу для населення не буде. Що ж стосуєтьсяоб’єднаноїенергосистемиУкраїни по забезпеченнюелектроенергією, ми працюємо в штатному режимі та ніякихобмеженьнемає. Ми справимосяізпоставкоюелектроенергії, навітьякщо вона буде збільшена до об’ємів, якіможутьперекрити газ», – зазначив Степан Іванович.

Нагадаємо, що Трибунал підтвердивпорушення Газпромом зобов’язаньщодообсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. Церішенняозначає, що Газпром маєсплатитиНафтогазублизько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему