25 Лютого 2018
Новини

Юний волинянин врятував 9-літнього хлопчика

Юний волинянин врятував 9-літнього хлопчика

15-річний Максим Павлович з дитинства любить рибалити.  Того дня, 15  лютого, обідньої пори добре ловилася риба на Ковельському водосховищі. Хлопець перевірив вудку, подивився навкруги – ніде ні душі, замислився на якийсь час і раптом серед тиші морозного дня почув дитяче: «Поможіть!».

«Мабуть, здалося»- подумав він, але обернувся і побачив, що неподалік у воді ніби хтось борсається. «Поможіть!» - лунало звідтіля. Хтось тонув в нього на очах.

Умить в голові пролетіли всі правила поведінки на льоду, згадав і як нещодавно пожежні приходили  у його школу і детально розповідали як самому порятуватися на воді, та як надати допомогу потопаючому у крижанім полоні.

Якось машинально схопив сокиру, що прихопив для прорубування льоду, і поспішив до потопаючого. Пам’ятаючи, що до людини, яка провалилася під лід, потрібно наближатися поповзом, аби не провалитися самому, він підповз якомога ближче до малого хлопчика, який тримався руками за край льоду і благав про допомогу.

Читайте також: Виявлено тіло хлопчика, який провалився під лід 12 днів тому на Стиру

«Тримайся! Я тебе витягну!» - кричав дитині Максим, наближаючись до неї. «П-о-м-о-ж-і-ть!» - захлинався хлопчик. «Все буде добре, я тебе витягну, не панікуй!». - повторював  як заклинання рятівник.  Ще мить – і він подав дитині сокиру та рвучко витягнув з крижаної пастки.

«Не вставай на ноги! Повзи поруч, можеш? Давай, давай, ще трошки доповземо на грубий лід, щоб не провалитися» - підбадьорював врятованого Максим.

А далі все було, як кажуть, на автоматі. Біля берега  обоє зіп’ялися на ноги. Максим зняв з дитини мокру куртку, шапку, викрутив, віддав свою суху, взяв за руку малого і спитав, куди його відвести і чи далеко він живе. Будинок був  недалеко - метрів за 300-400.  І вони побігли.

Постукав у двері  - відкрила бабуся. Все. Можна йти. Врятований.

Про підлітка-рятівника розповіли в УДСНС у Волинській області.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали