20 Лютого 2018
Новини

В українців вилучатимуть «сірі» телефони

В українців вилучатимуть «сірі» телефони

Україна все більше наповнюється нелегальними мобільними пристроями. За даними Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), частка нелегально ввезених смартфонів («сірі» телефони) становить близько 25 – 30%.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), направила в Мін’юст документ, яким хоче заборонити ввезення в Україну «сірих» телефонів, передає «Корупція.Інфо».

Своє рішення вони пояснюють тим, що такі телефони створюють перешкоди у зв’язку.

До «сірих» відносять телефони стандарту DECT 6.0, заточені виключно під американських споживачів. У нас робота таких радіотелефонів накладається поверх частот для 3G і створює перешкоди.

Власникам таких пристроїв світять штрафи в розмірі від 510 до 680 грн. Якщо зловлять повторно, то викласти вже доведеться від 850 до 1700 грн.

Нагадаємо, найбільші мобільні оператори – «Київстар», Vodafone України і lifecell – спільно витратили 2,5 млрд грн за право розгорнути 4G/LTE-інфраструктуру. Як очікується, запуск перших базових станцій у найбільших містах країни відбудеться вже навесні цього року.

Нагадуємо, Найбільші українські оператори мобільного зв’язку отримали частоти для запровадження швидкісного зв’язку 4G

Відбуватиметься це так. Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації протягом п’яти робочих днів після аукціону офіційно оголосить переможців на своєму сайті. Протягом наступних 30 календарних днів мобільні оператори зобов’язані заплатити за ліцензії.

Не пізніше від шести місяців після отримання ліцензії на 4G зв’язок оператор зобов’язаний розпочати надання послуг 4G-зв’язку в одному з регіонів. На те, щоб розгорнути мережі на частотах 2600 МГц у всіх обласних центрах, відводиться цілих 54 місяці. Так що чекати, поки саме в вашому місті з’явиться 4G, можна ще кілька років.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему