12 Лютого 2018
Новини

Чим літнім людям загрожує брак солі в раціоні?

Чим літнім людям загрожує брак солі в раціоні?

Заклики скоротити споживання солі звучать чи не від кожного лікаря. Але американські вчені з медичного співтовариства з Anschutz Medical Campus при Університеті Колорадо представили дані про те, що недостатня кількість солі в організмі згубно впливає на мозок. Особливо це небезпечно в літньому віці, підкреслюють фахівці.

Дослідники заявили, що навіть невелика нестача натрію в організмі літніх людей може спровокувати падіння когнітивних функцій, тобто, знизити якість розумових процесів у головному мозку, погіршити пам'ять і увагу. Подібний висновок було зроблено в ході досліджень, що тривали понад чотири роки. Протягом цього часу науковці спостерігали за станом здоров'я 5 тисяч людей, віком старше 65 років.

Брак солі в організмі може характеризуватися таким патологічним станом як гіпонатріємія, при якій рівень натрію в крові падає нижче позначки 135 ммоль/л. В ході дослідницького проекту подібне порушення було зафіксовано у 100 учасників проекту. До початку спостережень, добровольці не помічали за собою жодних зовнішніх симптомів дефіциту натрію.

Вчені поділили людей на групи: в одній – з рівнем натрію 126-140 ммоль/л, в іншій – з рівнем натрію в межах 141-142 ммоль/л. До фіналу проекту з'ясувалося, що особи з першої групи на 30% частіше страждали від порушення когнітивних функцій на перших етапах дослідження і на 37% частіше демонстрували прогресуюче погіршення роботи мозку в подальшому.

Вчені застерегли про те, що гіпонатріємія може прогресувати при відмові від вживання солі, а також у зв'язку з прийомом діуретиків, при гормональних порушеннях або периферичних набряках.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему

Останні матеріали