30 Січня 2018
Новини

Денний сон може викликати небезпечне захворювання

Денний сон може викликати небезпечне захворювання

Люди, які відчувають сонливість у денний час, більше схильні до хвороби Альцгеймера. Такого висновку дійшли медики з Вашингтонського університету в США, повідомляє medpagetoday.com.

У дослідженні взяли участь 189 осіб, середній вік яких становив 66 років. Учені за допомогою фітнес-трекерів відстежували біологічну активність добровольців протягом двох тижнів. Крім того, для виявлення бета-амілоїд (пептидів, які провокують хворобу Альцгеймера) за допомогою магнітно-резонансної томографії були зроблені знімки їхнього головного мозку.

Дослідники встановили, що люди з амілоїдними бляшками, здатними порушувати роботу мозку, гірше сплять вночі та частіше відчувають сонливість удень.

«Наше нове дослідження показує, що люди з початковою стадією хвороби Альцгеймера мають велику фрагментацію в циклах біологічних процесів. Вони частіше проявляють активність вночі та сплять або поводяться пасивно вдень», – каже один з авторів дослідження доктор Йо Ель Ю.

Раніше американський сомнолог Меттью Волкер розповів про негативний вплив денного сну на здоров’я людини. Він підтвердив, що денний сон може бути корисним і для мозку, і для організму в цілому. Але, на думку фахівця, такий перепочинок серед білого дня здатен стати і «палицею з двома кінцями», оскільки в цей час людина «накопичує сонливість», що призводить до поганого нічного сну.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему