15 Січня 2018
Новини

Шпигунська програма нишпорила у мобільниках українців

Шпигунська програма нишпорила у мобільниках українців

Розповсюдження в Україні шпигунського програмного забезпечення заблокувала СБУ.  

Можливості хакерського забезпечення дозволяли перехоплювати телефонні розмови, смс- та ММС-листування, фіксувати місцезнаходження абонента, «знімати» спілкування через популярні месенджери та електронну пошту, надавали доступ до фото- і відеофайлів, що зберігаються на мобільному пристрої.

Усі отримані дані зберігалися для клієнта в «особистому кабінеті» на веб-ресурсах зловмисників. Для постійного користування «сервісом» замовник повинен був здійснити оплату на необхідний йому термін через електронні платіжні системи.

Співробітники СБ України спільно з прокуратурою заблокували розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке призначалося для віддаленого негласного отримання інформації з мобільних терміналів. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Як зазначено в повідомленні, оперативники встановили, що група зловмисників з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв. Свої «послуги» вони продавали клієнтам через спеціально створені веб-ресурси.

Замовник, заповнивши на сайті відповідну заявку, отримував спочатку тестовий доступ до «сервісу». Йому надходило посилання, яке він мав фізично «закачати» на телефон потрібної йому особи. Програма запускалась автоматично при вмиканні мобільного телефона, не виявляла ознак активності під час роботи та діяла приховано від власника.

Співробітники Управління СБ України в Харківській області провели низку обшуків в офісах та за місцями мешкання учасників групи, під час яких вилучили докази протиправної діяльності зловмисників.

За висновками фахівців, виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації.

У цій справі відкрили кримінальне провадження. Вирішується питання про оголошення фігурантам справи підозри в скоєнні злочинів.

Тривають слідчо-оперативні дії.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему