«Ручний юрист» Януковича звинуватив Порошенка у державній зраді

«Ручний юрист» Януковича звинуватив Порошенка у державній зраді

Заступник глави Адміністрації президента часів Януковича – Андрій Портнов – подав стосовно 5-го президента України заяву до Державного бюро розслідувань про нібито злочин.

Портнов у своєму Telegram-каналі написав, що 20 травня Петро Порошенко офіційно втратив недоторканність від кримінального переслідування, передає «24 канал».

«Вважаємо його причетним до державної зради, спроби захоплення державної влади і перевищенні влади і службових повноважень»,
– заявив екс-заступник голови АП Януковича.

Він додав, що цією дією набуває низку процесуальних прав, які використає в залежності від офіційної реакції ДБР протягом кількох днів.

У Державному бюро розслідувань підтвердили, що до них надходила заява від Портнова. «Отримали заяву від Портнова», – сказали в ДБР агентству «Інтерфакс-Україна».

Портнов додав до свого повідомлення заяву до ДБР, в якій уточнив, у чому звинувачує Порошенка. Так, за його словами, після нападу Росії на українські судна в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року, Порошенко запропонував парламенту увести воєнний стан на всій території України строком на 60 діб, «що унеможливлювало вчасне проведення виборів Президента України, передвиборча кампанія яких мала б розпочатися 31 грудня 2018 року». Проте згодом президент нібито був змушений відступити від свого замислу та запропонував парламенту ввести воєнний стан на 30 діб на території лише 10 областей.

«Вищевикладені події стали наслідком спланованих та протиправних дій особи, яка на той час обіймала посаду Президента України та була Верховним головнокомандувачем Збройних сил України», – мовиться у заяві Портнова.

Він також вказав, що Порошенко, «діючи умисно, у складі організованої групи осіб, володіючи всією повнотою інформацій про напружену ситуацію у Керченській протоці, високу імовірність агресивних дій збройних сил Російської Федерації, повністю розуміючи ризики своїх дій у вигляді загрози життю, здоров’ю та свободі українських військовослужбовців, пошкодження та втрати військової техніки і зброї, наказав (або узгодив наказ) здійснити перехід корабельної групи ВМС 3С України із Чорного до Азовського моря через Керченську протоку, яка перебувала під повним контролем значно та очевидно переважаючих сил ВМФ РФ».

Насправді ж українські судна здійснювали плановий прохід з порту Одеси до порту Маріуполя поблизу Керченської протоки, як і чимало разів до нападу російських кораблів. Це відбувалося і в період, коли Росія давно вже контролювала Керченську протоку. До 25 листопада 2018 року російські кораблі не мали жодних претензій до українських, проте чомусь саме того дня вирішили напасти на них.

«Як вбачається, ці дії Порошенка були спрямовані на умисне здійснення провокацій агресивних та прогнозованих дій російських військових під час напруженої ситуації та спричинення втрат ВМС 3С України», – сказано у звинуваченнях Портнова на адресу п’ятого президента.

На його думку, «за замислом Порошенка та очолюваної ним організованої групи осіб, спровокований інцидент мав призвести до резонансних наслідків та можливості стверджувати про відкриту агресію Російської Федерації проти України в Азовському морі, як наслідок, про наявність приводу для введення воєнного стану».

Досьє: Андрій Портнов, юрист за освітою, був заступником голови Адміністрації Президента часів Януковича. Відповідав за питання судової вертикалі і переписування Кримінально-процесуального кодексу. Тиснув на суддів, спонукаючи їх ухвалювати угодні рішення. Саме Портнов – розробник скандальних «диктаторських законів», схвалених парламентом 16 січня 2014 року, які обмежували конституційні права українців і були скеровані проти Євромайдану.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: віктор янукович, петро порошенко
В тему