Як підвищити свої шанси на отримання кредиту: 5 порад

Як підвищити свої шанси на отримання кредиту: 5 порад

Завдяки оперативній роботі банків, клієнти можуть отримати відповідь на свою кредитну заявку вже за кілька хвилин після її направлення. За цей час банківський менеджер встигає всебічно оцінити потенційного позичальника, сформувати враження про його надійність та привабливість для установи, оперуючи лише загальними відомостями про особу. Це означає, що готуватися до перевірки своєї фінансової поведінки потрібно значно раніше за подачу запиту на кредит, самостійно критично оцінюючи власні шанси на погодження позики.

Перш ніж замовити онлайн кредит на карту за посиланням або вирушити до відділення банку, варто розібратися, які саме відомості буде перевіряти банк. Для цього йому знадобиться:

  1. Перевірка документів – паспортних даних та ІПН за загальною процедурою та довідки про доходи, податкових декларацій у разі запиту на великий цільовий кредит.
  2. Оцінка кредитних ризиків, а саме перевірка кредитної історії та розрахунок показника боргового навантаження для визначення фінансової можливості для виплати ще однієї позики.
  3. Оцінка платоспроможності – перевірка джерел отримання доходів, встановлення типу працевлаштування, демографічних факторів для визначення стабільності наявності фінансових ресурсів для повного кредитного погашення.

Щоб впевнено почуватися, оформлюючи заявку на кредит, варто самостійно переконатися у наявності, достовірності документів, перевірити структуру особистого бюджету та визначити частку кредитних витрат у ньому, а також проаналізувати свою кредитну історію, зокрема наявність порушень чи затримок у виплатах за останній час. Зібрана інформація дозволить визначитися із подальшими діями щодо підвищення шансів на отримання кредиту.

Для цього можна скористатися такими порадами:

  1. Визначити показник боргового навантаження – розрахувати співвідношення розміру всіх кредитних платежів до доходу за місяць. Нормальним вважається рівень боргового навантаження в межах 30% від доходу, оскільки дозволяє позичальнику своєчасно виплачувати кредити без шкоди для власного рівня життя. У разі перевищення рекомендованого значення, потрібно терміново скоротити обсяг кредитних зобов’язань або знайти додаткове джерело доходу.
  2. Дослідити свою кредитну історію за останні 3 роки. Це можна зробити самостійно або звернутися до бюро кредитних історій за кваліфікованою оцінкою. Мета перевірки – встановити факти порушень кредитних договорів, несприятливої фінансової поведінки, які можуть занепокоїти банк при розгляді наступного запиту на кредит.
  3. Оптимізувати свої борги та кредити – по можливості скоротити їх кількість або скористатися послугами реструктуризації чи перекредитування.
  4. Переконатися у власній платоспроможності – не лише співставити витрати з доходами, а й оцінити надійність джерел походження коштів. Для банку важливо, щоб позичальник мав офіційне працевлаштування, прозорі та коректні відносини із податковою службою та не ризикував залишитися без роботи до моменту повної сплати кредиту. Саме тому довідка про доходи з місця роботи та підтверджуючі листи від роботодавця стануть в нагоді.
  5. Переконатися у доцільності кредитування. Залучення коштів навіть на вигідних умовах завжди передбачає їх повернення за власний рахунок, тому варто скористатися кредитним калькулятором, щоб чітко розрахувати регулярні платежі та загальну вартість позики, щоб переконатися у її ефективності та «підйомності» з огляду на власну фінансову ситуацію.

До переліку порад варто додати пошук надійного та лояльного кредитора. Краще обирати установу з гарною репутацією та позитивними відгуками. Так, в Unex Bank уважно ставляться до кожного клієнта та підбирають кредитні програми, що максимально задовольняють запит, гармонійно вписуючись у фінансову ситуацію позичальника.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: кредити