Чим небезпечний постійний нежить?
Нежить в осінньо-зимовий період не рідкість. Така «маленька» проблема турбує не лише дітей, а і дорослих. Проте що робити, якщо нежить постійний і чим це загрожує здоров’ю?
Постійний нежить і закладеність носа для багатьох – звичайний стан, з яким ми стикаємося досить часто. Проте така недуга приносить нам безліч незручностей: головні болі, постійне використання хустинок, червоний ніс і незручність перед іншими людьми…
Перше, що варто знати, – постійний нежить може з’являтися як самостійне захворювання, також і як наслідок переохолоджень і адаптації до нових кліматичних умов. Постійний нежить може бути симптомом респіраторного захворювання, тому важливо своєчасно звернути увагу на самопочуття і не дозволити недузі перейти в хронічну форму.
Причини постійного нежитю
Звідки ж беруться постійний нежить і соплі? Те, що в народі називають нежитем, має медичний термін «риніт», представляючи собою запальні реакції слизової порожнини носа на вплив хвороботворних агентів. Найчастішою причиною постійного нежитю є віруси.
Можливими причинами постійного нежитю можуть бути:
- Перепади температур і холодна погода.
- Вживання гострої їжі.
- Аденоїди.
- Екологічні подразники.
- Тютюновий дим.
- Сторонні тіла в ділянці носа.
- Гормональні зміни.
- Відхилення перегородки, травми носа.
- Алергії.
- Поліпи в носі.
- Пухлини носових ходів.
- Вазомоторний риніт.
- Вірусні інфекції.
Лікування постійного нежитю
Вибір лікування залежить від причини появи цієї недуги. Якщо причиною захворювання є вірусні інфекції, то лікування має включати такі напрямки:
- Процедури, які направлені на підвищення імунітету і збільшення захисних сил організму.
- Процедури, завдяки яким очищується носоглотка.
- Процедури, що перешкоджають поширенню інфекції в подальшому.
Якщо ж причиною постійного нежитю є алергія, то лікар після огляду може порекомендувати засоби, які знижують чутливість організму до алергену. Крім цього, дуже важливо дотримуватися чистоти в кімнаті, де живе хвора людина. Це необхідно для того, щоб уникнути появи подразнення слизової носа через проникнення пилу всередину.
Важливо розуміти, що вилікувати постійний нежить в запущеній формі набагато складніше, ніж захворювання на першій стадії прояви. Тому, якщо ви постійно чхаєте і нежить не проходить, то слід звернутися до ЛОР-лікаря. Тільки в такому випадку можна буде виявити причину, яка викликала це хронічне захворювання, і призначити ефективне лікування в найкоротші терміни.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.