Чи проникають до нас диверсанти з білорусі?

14 Квітня 2025
Чи проникають до нас диверсанти з білорусі?

І де можуть отримати допомогу військові, ветерани, їхні сім’ї та переселенці.

Журналісти основних медіа Волині зібралися минулого тижня, аби з начальником Волинської ОВА Іваном Рудницьким відверто поговорити про те, яка ситуація на кордоні з білоруссю, з якими проблемами стикаються громади області, наскільки ефективно вдається вирішувати прохання волинян і чи на все вистачає грошей, - йдеться у газеті «Твій вибір».

Скільки є споруд для захисту кордону

Звичайно, перше, що я запитала, чи спокійно в нас на кордоні з білоруссю, чи не проникають на територію Волині диверсанти та яка ситуація з фортифікаційними спорудами.

На щастя, запевнив Іван Рудницький, наші Сили оборони разом із Держприкордонслужбою, СБУ, Нацгвардією роблять усе, аби безпекова обстановка на кордоні була на високому рівні.

Щодо фортифікаційних споруд на кордоні, то Міністерство оборони України вже взяло на баланс 38 споруд, які були зведені минулого року. Іще до десятка будуть прийняті найближчим часом.

На сьогодні обстановка на кордоні з білоруссю стабільна і контрольована. Передумов для проникнення диверсійно-розвідувальних груп або інших збройних формувань ворога не фіксується.

Іще 50 громад мають фахівців із супроводу ветеранів

Також на особливому контролі начальника ОВА – всі питання, що стосуються військовослужбовців та їхніх сімей, ветеранів, їхньої реабілітації, працевлаштування, підтримки.

– Чотири місяці тому із 54 громад, які є на Волині, лише три чи чотири мали фахівців із супроводу ветеранів. Зараз такі спеціалісти є вже в 52 громадах. Ці фахівці вирішують багато соціальних питань, із якими стикаються ветерани та їхні сім’ї. І це я вважаю хорошим результатом, – зазначив під час розмови з журналістами Іван Рудницький.

Велику увагу приділяє ОВА реабілітації ветеранів.

– У нас діють обласні програми. На відпочинок сімей загиблих військових, померлих та зниклих безвісти ми спрямували з бюджету 3 500 000 гривень. На відпочинок осіб, звільнених із полону, осіб із інвалідністю, отриманою внаслідок війни та АТО, – ще 3 650 000 гривень. Якщо буде потрібно, додамо ще коштів. Сподіваюся, що до цієї ініціативи фінансово долучаться й місцеві громади. І дякую тим із них, які вже це зробили.

Де найкраща реабілітація військових

Що ж до закладів для реабілітації, то ряд важливих питань Іван Рудницький обговорив під час візиту на Волинь міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

До прикладу, на базі психіатричної лікарні будуть додатково облаштовані 100 ліжко-місць, а фінансування надходитиме в тому числі з державного бюджету. Для роботи закладу з реабілітації в Ковелі були перераховані з обласного бюджету 2 000 000 гривень та з міського – 1 000 000 гривень, щоб підготувати проєктно-кошторисну документацію.

– Дуже позитивно в напрямку реабілітації рухається місто Володимир. Дитяча реабілітація буде проводитися на базі ВОТМО захисту материнства і дитинства, де будуть залучені донорські кошти, – продовжив Іван Рудницький. – Гарна реабілітація проводиться на базі обласної лікарні, де є 50 ліжко-місць і залучаються кошти благодійників. Дуже високий рівень послуг надає Медичний центр реабілітації учасників бойових дій у Луцьку. Там є все: і фахівці, й умови. Бо обладнання – це важливо. Але головне в реабілітації – належно підготовлені фахівці та їхня достатня кількість. Медичний центр у Луцьку, про який я згадував, готував спеціалістів для реабілітації ще з 2018 року, і ці спеціалісти їздили переймати досвід у топові країни. Хотілось би, аби фахівці такого рівня працювали в усіх закладах для реабілітації.

Куди звертатися, якщо є проблеми?

Серед пріоритетних своїх завдань назвав Іван Рудницький і підтримку людей, які внаслідок бойових дій рф змушені були покинути все і переїхали жити на Волинь. Таких в області проживають наразі близько 40 тисяч осіб.

Тож, якщо ви маєте запитання, пропозиції, скарги, які стосуються ВПО, військовослужбовців, ветеранів і їхніх сімей, волонтерської діяльності, можете озвучити їх напряму начальнику Волинської ОВА. Для цього кожної четвертої п’ятниці місяця Іван Рудницький проводить зустрічі з волинянами.

Крім того, в обласній військовій адміністрації працює управління з питань ветеранської політики. До його спеціалістів ви можете звертатися письмово (надіславши свої звернення за адресою 43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9. Електронна пошта post@voladm.gov.ua) або телефонувати за номерами: (0332) 77-82-17, (0332) 77-81-53.

А от про те, чи будуть в області ремонтувати дороги, чому подорожчали пасажирські перевезення і чи зможуть волиняни прямо у своїй мобілці бачити рух автобусів на всіх маршрутах, – розповім у наступному номері газети.

Оксана Бубенщикова

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: білорусь, війна з Росією, Волинь, волинська ода