Над законопроєктом щодо демобілізації досі працюють — Міноборони

Робота над окремим законопроєктом про демобілізацію, який мали підготувати ще у грудні 2024 року, досі триває.
Про це сказала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
«Міністерство оборони разом із Генштабом веде роботу з підготовки законопроєкту. Важливо розуміти, що позиція Генштабу, головкома дуже важлива для цього законопроєкту. Тому що саме вони відповідальні за успіх військових операцій», — сказала посадовиця.
Черногоренко додала, що в міністерстві розуміють соціальну значущість законопроєкту: «Тут потрібна спільна робота, ми її дуже швидко ведемо».
Нагадаємо, минулого року уряд подав законопроєкт про оновлення законодавства про мобілізацію. Але до другого читання з нього виключили положення щодо демобілізації та ротації військових. Медіа писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У Міноборони казали, що від парламентського комітету є доручення протягом 8 місяців розробити новий, окремий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Роботу над ним мали завершити до 18 грудня 2024 року. Але цю дату прострочили.
У Міноборони пояснювали, що поки що в українському війську нема достатньої кількості резервів, щоб замінити тих, кого демобілізують.
Згодом стало відомо, що Міноборони звернулося до комітету Верховної Ради з проханням відтермінувати строки підготовки законопроєкту до 18 березня 2025 року.
У січні генерал-лейтенант Іван Гаврилюк казав, що необхідно хоча б ще три місяці для відпрацювання механізмів, щоб зрозуміти, у який спосіб замінити велику кількість людей, які підпадатимуть під демобілізацію.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.