Зеленський призначив нового начальника Генштабу

Сьогодні, 08:48

Нового начальника Генерального штабу ЗСУ призначив президент України Володимир Зеленський.

Ним став генерал-майор Андрій Гнатов. Про це повідомляє Генштаб.

Там зазначили, що серед його завдань будуть підвищення ефективності управління військами, зокрема в контексті реорганізації та впровадження корпусної структури. Крім того, він має посилити оперативність в ухваленні рішень Ставки верховного головнокомандувача й інтегрувати бойовий досвід у планування військових операцій.

Попередній начальник Генштабу, генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич, продовжить службу на посаді генерального інспектора Міністерства оборони України. Він відповідатиме за контроль реформ в армії, перевірку дотримання законодавства та ефективність ухвалених рішень у Міноборони.

Нагадаємо, що 26 лютого президент України Володимир Зеленський звільнив Андрія Гнатова з посади командувача Об’єднаних сил ЗСУ. А вже наступного дня міністр оборони Рустем Умєров призначив його заступником начальника Генерального штабу Збройних сил України.

Нагадаємо, Гнатов — виходець із морської піхоти. У 2001-му він закінчив Харківський інститут танкових військ. Як офіцер він служив, зокрема, у Криму. Згодом брав участь у формуванні нових загонів морської піхоти з підрозділів, які вийшли з півострова після його анексії росією. У 2018-2021 роках він був командиром 36 бригади морської піхоти.

Після початку повномасштабного вторгнення Гнатов став заступником командувача військ Оперативного командування «Південь» і був одним із керівників оборони Миколаєва, а в червні 2022-го отримав звання бригадного генерала.

Навесні 2023-го генерал був керівником оборони Бахмута, під час чого тісно співпрацював із чинним головнокомандувачем Сирським. Після призначення останнього Гнатов став командувачем військ Оперативного командування «Схід».

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: збройні сили україни, володимир зеленський