Соціальне житло в Україні: що відомо
В Україні розпочинають проєкт будівництва соціального житла. Спершу планують збудувати від 6000 до 8000 квартир у 15 містах.
Вартість першого етапу становитиме 400 млн євро. Кошти залучать із грантів та кредитів міжнародних партнерів. Про це розповів голова Державного агентства відновлення Сергій Сухомлин в інтерв’ю LIGA.net.
Передбачається, що соціальні будинки будуть енергоефективними, заввишки 5-10 поверхів, із квартирами на одну, дві й три кімнати. Сухомлин наголошує, що соціальне житло не повторюватиме помилок хрущовок.
«Це сучасне житло з усім необхідним для комфортного проживання», — зазначає очільник Держвідновлення.
Проєкт спрямований на підтримку переселенців та заохочення українців не виїжджати за кордон. Тож найголовнішою перевагою соціального житла стане те, що орендувати квартиру в ньому можна буде за ціною, нижчою від ринкової.
«Якщо ми запропонуємо доступне соціальне житло з орендною платою, наприклад, у 3000 грн, це дасть можливість мамі з дитиною залишитися тут, працювати й будувати майбутнє в Україні», — пояснює Сухомлин.
Він наводить приклад європейських країн, які змогли прийняти мільйони українців на початку війни завдяки значному фонду комунального житла. Так, у Швеції понад 40% усіх квартир перебувають у комунальній або державній власності.
«У нас житла в комунальній власності практично немає. Ми хочемо змінити цю ситуацію, створивши фонд соціального житла, який допоможе втримати людей в Україні», — додав голова Держвідновлення.
Перший етап потребує залучення 400 млн євро, які дозволять збудувати до 8000 квартир. Ці кошти планують узяти з грантів та кредитів міжнародних партнерів.
Громади самі обиратимуть проєкти будинків, виділятимуть під них землю та підводитимуть комунікації. Водночас будинки залишатимуться у комунальній власності.
Нагадаємо, в жовтні голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк визнала, що державна політика щодо підтримки переселенців «фактично повністю провалена». За її словами, не отримавши допомоги з житлом, люди «просто повертаються в окупацію».
А народний депутат і член Комітету Верховної Ради з питань прав людини Максим Ткаченко заявив, що приблизно з 5 мільйонів переселенців на окуповані території вже повернулися 150 тисяч. Пізніше він спростував свою заяву.
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук наголосила, що жодних даних про те, скільки переселенців повернулося в окупацію, у держави немає.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.