В Україні 523 прокурори мають інвалідність: скільки до повномасштабної війни
В Україні 523 людини з інвалідністю працюють в органах прокуратури всіх рівнів.
Цей показник становить менш ніж 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора за результатами внутрішнього розслідування, що досі триває та охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат.
Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).
Водночас в ОГП зазначають, що 386 прокурорів, або 74%, отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності ще до 2022 року.
Двом прокурорам встановили І групу інвалідності, 328 — II групу та 193 — III групу. Чоловіків серед прокурорів з інвалідністю 348, або 67%.
Право на виплати мають прокурори з інвалідністю I або II групи. Розмір пенсії по інвалідності дорівнює розміру пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу.
229 прокурорів (близько 70%) з тих, хто має І та II групи інвалідності, отримували пенсію на цих підставах.
В ОГП запевнили, що спільно з Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України працюють над викоріненням корупції у МСЕК та органах прокуратури.
У жовтні генеральний прокурор зобов’язав прокурорів інформувати кадрові підрозділи про встановлення їм інвалідності. А 11 листопада у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК провели обшуки. Раніше там зафіксували видачу довідок з ознаками фальсифікацій.
Нагадаємо, 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її співучасниками. Десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоров?я провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобов'язаним. А президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, які мають «повернути справедливість».
Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.
Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.
Також президент доручив НАЗК розробити законопроєкти, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.