Київський картонно-паперовий комбінат: сучасна екологічна стратегія
Накопичення різних типів відходів несе суттєву загрозу довкіллю. Нагальним стає питання ефективної утилізації сміття, що особливо актуально для України через російську військову агресію. У таких умовах Київський картонно-паперовий комбінат реалізував ефективну стратегію, яка дає змогу уникнути накопичення твердих побутових відходів на полігонах. Вона базується на використанні у виробництві макулатури (переробленого паперу та картону).
Як перероблення макулатури на ККПК допомагає збереженню природи?
Власник Київського картонно-паперового комбінату, австрійський бізнесмен Хайнц Ціннер (Heinz Zinner) підтримує переробку відходів. Виробничий процес передбачає використання макулатури, з якої виробляють гофропакування, туалетний папір, серветки й іншу продукцію обухівського заводу. Жителі міста Обухів можуть здавати макулатуру на «картонажку». Така стратегія сприяє:
- зменшенню вирубки дерев і збереженню лісових масивів України;
- зниженню споживання електроенергії та водних ресурсів під час виробничого процесу;
- майже повному усуненню викидів в атмосферу;
- відмові від використання поліетилену та пластику, які розкладаються у ґрунті сотнями років.
Замість того, щоб накопичувати ресурси на переповнених сміттєзвалищах, підприємство займається їхнім сортуванням за категоріями, після чого вони відправляються на переробку. Ресайклінг є частиною європейського тренду на екологічність і турботу про довкілля. Це зробило Київський КПК підприємством сучасного зразка.
Що чекає на Київський картонно-паперовий комбінат у майбутньому?
Через виклики воєнного часу українським промисловим підприємствам важко будувати довгострокові плани на майбутнє. Однак ККПК наполегливо реалізує стратегію «зеленого» й екологічно відповідального бізнесу. На території підприємства з’являються контейнери для сортування сміття, щоб кожен працівник «картонажки» долучався до сучасної культури турботи про довкілля.
Київський картонно-паперовий комбінат віднаходить баланс між покращенням виробництва й його екологічністю. Розвиток напрямку комерційного пакування та створення тари Easy box із переробленої макулатури (паперу або картону) дає змогу співпрацювати з новими українськими замовниками. Завод справляється з викликами часу, а австрійський власник Хайнц Ціннер (Heinz Zinner) забезпечує потрібну підтримку ініціатив.
ККПК не збирається зупинятися на досягнутому. Інвестиції в модернізацію виробництва й обладнання у 2024 році збільшуються, що дає змогу нарощувати об’єми продукції. Надалі компанія активно співпрацює з українськими логістичними компаніями, поштовими операторами, видавництвами, харчовими й іншими підприємствами, щоб забезпечити їх екологічною, безпечною та надійною тарою для транспортування онлайн-замовлень.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.