Яку ванну обрати: вільностоячу чи пристінну?

Раніше окремостояча сантехніка зустрічалась лише у дизайнерських проектах просторих санвузлів. Розкішні ванни встановлювали по центру кімнат з високою стелею та панорамними вікнами. Сотні зображень подібних проектів переконали нас, що вільностоячим чашам не місце у звичайних санвузлах. Але ситуація змінилась. Якщо ви відриєте каталог ванн https://www.santechshara.ua/santehnika/vanni/ , побачите сотні моделей різних розмірів та вартості. Ми розповімо про переваги та недоліки різних видів сантехніки, щоб ви обрали найзручніший варіант.

Кому варто обрати пристінну ванну?

Вільностоячі чаші мають лише один недолік — вони не створені для купання. В них зручно лежати, насолоджуючись теплою водою та пухнастою піною. Але неможливо прийняти душ, щоб не розхлюпати воду довкола. Існують кріплення, які дозволяють встановити текстильну шторку довкола ванни. Вони ефектно виглядають на фотографіях, але не завжди практичні. Вільностоячі резервуари радять встановлювати лише у квартирах чи будинках, де є повноцінний душ.

Якщо у вас одна ванна кімната, де неможливо розмістити дві мокрих зони, встановлюйте пристінну ванну зі скляною перегородкою та повноцінною душовою системою. Ми наголошуємо саме на душовій системі з верхньою лійкою, яка дозволить швидко змити піну чи скраб, а також розслабити м'язи під потоком тропічної зливи. Настінні змішувачі з гарнітурою та довгим виливом для набору води коштують дешевше, але поступаються функціональністю та мають гірший вигляд в інтер'єрі.

Як розмістити окремостоячу ванну у невеликому санвузлі?

Дизайнерів часто запитують, чи можна розмістити окремостоячу ванну у типовому санвузлі багатоквартирного будинку. Зазвичай вони відповідають — можна, адже така чаша займає не більше місця ніж вбудована модель, довжиною 170-180 см. Вільностоячі резервуари не мають бортів, тому вони на 20-30 см коротші за пристінні. Людина середнього зросту легко знайде зручну ванну, довжиною 150-160 см.

Важливо не встановлювати чашу впритул до стіни, та не затискати її між стінками декоративної ніші. Дизайнери радять відсувати окремостоячу сантехніку на 15-20 см від стін. Це мінімальний проміжок, який потрібен для комфортного прибирання та догляду за чашею. У іншому випадку вам доведеться просовувати руку з ганчіркою у вузьку шпаринку, яка утвориться між стіною та резервуаром.

Ми вже згадували, що окремостоячі чаші не мають широких бортиків, тому заздалегідь подумайте, де зберігати засоби для догляду за волоссям та тілом. Якщо ви любите читати чи пити каву, лежачи у ванні, придбайте столик чи поличку, яка встановлюється на бортики. Організувати зберігання також можна за допомогою вбудованих ніш у стіні, підвісних полиць чи відкритої консолі.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.