Склоблоки в інтер'єрі
Завдяки застосуванню сучасними архітекторами і дизайнерами все більш інноваційних ідей і підходів до зовнішньої і внутрішньої обробки приміщень, склоблоки отримали нове життя.
Особливо великий стрибок стався у використанні склоблоків для дизайну інтер'єрів. Підвищення попиту на оригінальні дизайнерські рішення в інтер'єрі підштовхнуло виробників склоблоків до істотного поліпшення якісних і естетичних властивостей даного продукту і розширення свого асортименту.
Склоблоки - це виготовлений промисловим способом будівельний матеріал, що складається з двох зварених між собою відпресованих скляних полублоков і має всередині закриту порожнину-вакуум.
Чим унікальні склоблоки?
Виконана з склоблоків конструкція є герметичною, що дуже важливо для створення комфортних умов життя, як в сучасних мегаполісах, так і в невеликих котеджних селищах. Такі конструкції забезпечують повний захист внутрішнього простору приміщення від стороннього шуму, пилу, холоду, а також створюють хорошу теплоізоляцію і світлопроникність.
Ціновий фактор робить застосування склоблоків в оформленні віконних конструкцій більш вигідним в порівнянні зі склопакетами або віконними блоками.
Завдяки цій унікальній сукупності корисних властивостей і прийнятною вартістю склоблоки активно застосовуються будівельниками при зовнішніх роботах.
Багата різноманітністю колірна палітра, безліч всіляких малюнків, різні види форм, текстур і варіантів прозорості не тільки надають склоблокам оригінальний і естетичний зовнішній вигляд, але і по праву роблять їх незамінними помічниками дизайнерів в реалізації найнеординарніших проектів облаштування інтер'єрів.
Зведені з цього матеріалу міжкімнатні стіни і невеликі декоративні перегородки знаходять свою привабливість і створюють для інтер'єру неповторний образ.
Склоблоки мають правильну геометричну форму:
- квадратну і прямокутну - в дизайні інтер'єру користуються найбільшою популярністю;
- трикутну і круглу - затребувані значно рідше.
Товщина склоблоків знаходиться в межах 75-100 мм.
Незважаючи на те, випуском склоблоків займається величезна кількість фірм в різних країнах, розмірний ряд блоків стандартизований і уніфікований. Це дозволяє вдало поєднувати в одному дизайн-проект склоблоки різних виробників.
Далеко не кожен оздоблювальний матеріал в сукупності різноманітності вибору з естетикою може похвалитися ще й подібною універсальністю. Саме це і дозволяє дизайнерам з легкістю вписувати конструкції з склоблоків в інтер'єри різних стилів.
Переваги склоблоків
Висока популярність склоблоків в будівництві об'єктів пояснюється безліч переваг:
- Герметичність конструкції. Несучі стіни з склоблоків забезпечують відмінну тепло- і звукоізоляцію, водонепроникність, ідеально захищають житлові приміщення від пилу, запахів і впливів хімічно активних препаратів, стійкі до конденсату;
- Висока вогнестійкість. Оскільки вихідним матеріалом для виготовлення склоблоків служить скло, готовий блок успадкував від нього негорючість, стійкість до високих температур (до + 500С) і високу ступінь пожежної безпеки;
- Безпека при монтажі та експлуатації. Склоблоки мають високу міцність і стійкість до зовнішніх механічних і ударних впливів. На практиці їх майже неможливо розбити. У разі серйозного пошкодження, завдяки вакуумній порожнини, шматки скла потраплять всередину блоку;
- Простота і зручність монтажу. При випадковому пошкодженні одного з блоків відсутня необхідність повного демонтажу всієї конструкції, досить замінити тільки пошкоджений блок;
- Простота і практичність обслуговування. Забруднення з поверхні конструкції з склоблоків легко видаляються звичайними побутовими засобами;
- Висока світлопроникність. Навіть блоки з матовою текстурою поверхні, приховуючи те, що відбувається від сторонніх очей, пропускають достатню кількість світла.
Склоблоки в сучасному інтер'єрі
Сміливі дизайнерські ідеї і нестандартні рішення втілюються за допомогою склоблоків при облаштуванні житлових приміщень в стилях хай-тек, урбан, лофт, ар-деко, необароко, бароко, ар-нуво, східному і, звичайно, класичному.
Однак, цей матеріал не рекомендується для оформлення приміщень в природному і сільському стилях. Конструкції з склоблоків візуально розширюють простір, виглядають дуже крихкими і легкими і прекрасно наповнюють приміщення світлом.
Для додання приміщенню оригінальності використовують склоблоки, як однакові за кольором, розміром і фактурою, так і в різних музичних комбінаціях:
- прозорі безбарвні з блоками від нейтральних до яскравих відтінків і тих, які містять всередині декоративні елементи;
- гладкі і однотонні з матовими або рифленими і візерунчастими;
- квадратні з прямокутними і трикутними, і т.д.
Склоблоки в інтер'єрі застосовуються для:
- зведення несучих та міжкімнатних стін;
- створення декоративних перегородок;
- оформлення ванних кімнат;
- декорування функціональних елементів;
- оформлення віконних прорізів;
- створення предметів меблів.
Зведення несучих та міжкімнатних стін
Конструкції стін із склоблоків є чудовою альтернативою цегельних конструкцій, чудово захищаючи житлові кімнати і кухонні простору від зон підвищеної вологості і допомагаючи уникнути утворень грибків, гнилі і корозії.
Це ідеальне рішення і для суміжних кімнат з різним ступенем освітленості. Такий дизайнерський підхід за рахунок проникнення світла в темні приміщення створює значну економію електроенергії.
Створення декоративних перегородок
Декоративні перегородки, виконані з склоблоків, вдало зонують приміщення будь-яких розмірів. Така перегородка може мати різну форму і бути викладена з склоблоків як суцільно, так і в комбінації з іншими будівельними та оздоблювальними матеріалами.
При цьому блоки можуть використовуватися точково або складатися в мозаїчний візерунок і настінну картину. Чудовим м'яким світлом наповнюється приміщення при встановленні в простір між блоками електричних світильників.
Оформлення ванних кімнат
Мабуть, найбільше розмаїття ідей із застосуванням склоблоків реалізується в оформленні ванних кімнат. Це і створення віконних прорізів як джерел освітлення, і зонування простору за допомогою перегородок для зручності одночасного використання душової, ванною, джакузі, санвузла декількома людьми.
І навіть декорування стеклоблоками подіуму для ванної, виготовлення консолі або стільниці для раковини. Склоблоки створюють унікально естетичне поєднання з керамічною плиткою для ванних кімнат.
Декор функціональних елементів
Використання склоблоків в декоруванні сходових ступенів і камінів в поєднанні з підсвічуванням не тільки дарує функціональним елементам інтер'єру неповторний дизайн, але надає їм відчуття легкості і крихкості кришталю.
Оформлення віконних прорізів
Завдяки таким властивостям, як герметичність і світлопроникність, склоблоки з успіхом застосовуються для оформлення вікон, як зовнішніх, так і всередині приміщення.
Як архітектурний елемент, це можуть бути вікно ванної кімнати, яке виходять на вулицю, високе вікно вітальні або панорамна стіна тераси сучасного котеджу або приватного будинку, а також вузькі віконні або дверні укоси. У приміщеннях з такими вікнами буде завжди світло і тепло. Для наповнення світлом кімнати, де немає вуличного вікна, досить вбудувати в стіну внутрішнє вікно з склоблоків.
Подібна ідея може бути актуальною для зони передпокою або холу, міжкімнатного коридору, а також для ванної кімнати.
Створення предметів меблів
Склоблоки, завдяки своїй міцності і при цьому невеликій товщині, є відмінним матеріалом для створення стаціонарних предметів меблів. Оригінальні обідні і журнальні столи, різноманітні конструкції тумб і барних стійок, що відокремлюють, наприклад, кухонну зону від зони вітальні в квартирі-студії.
Такі меблі ще ефектніше виглядають в поєднанні з різними варіантами підсвічування.
Склоблоки в інтер'єрі відмінно поєднуються з іншими будівельними та оздоблювальними матеріалами. Своєю багатою палітрою кольорів і різноманіттям узорів, склоблоки завдяки самим незвичайним ідеям і сміливим дизайнерським рішенням, здатні прикрасити практично будь-який інтер'єр.
Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.