Історія українського пілота, який літав на «Азовсталь»

2 Червня 2022

Як готували операції, які були ризики польотів на "Азовсталь", як наш захисник без одного двигуна зміг долетіти до місця посадки та інше розповів пілот гелікоптера, який виконував місії з доставки вантажів та евакуації поранених з Маріуполя.

Про це повідомили Сухопутні війська ЗСУ.

"Основна складність полягала у тому, що необхідно було виконати доставку вантажу в глибину противнику, на територію понад 100 км. На всій цій відстані була дуже щільна протиповітряна оборона противника, і це було не те, що складно – це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це можливо, і ми виконували", - розповів пілот, особу якого не розголошують.

За його словами, тільки в зоні посадки на "Азовсталі" було три різних ЗРК. Тому пілоти намагались не входити в зону ураження ППО. Для цього важливо було знати всі природні і штучні перешкоди на шляху.

Він додав, що коли було поставлено завдання, то весь екіпаж розумів, що у 90% випадків вони не повернуться, але водночас всі усвідомлювали, що доставити вантаж і забрати людей вкрай необхідно, тому приймали рішення йти на ці ризики.

За його словами, найбільше хвилювання було, коли йдеш до вертольота перед запуском, а вже в процесі всі розуміли, що це просто робота і треба робити те, що маєш.

"Але вже в Маріуполі, коли йшло вивантаження вантажу, – це було відчуття ейфорії. Нам здавалося, що якщо ми прилетіли і стоїмо тут – у зоні ураження трьох ЗРК – і вивантажуємось, то ми – як королі світу, ми вже перемогли, і все буде добре.

Але на зворотному маршруті, на 6-му км – за 3 хв після злету – у мій вертоліт влучила ракета ПЗРК – і відмовив один двигун. Іншому вертольоту, який ішов позаду, пощастило менше – він впав, і весь екіпаж загинув", - каже пілот.

Він розповів, що у кожного пілота по всіх керівних документах було прописано, що він сам приймає рішення про зліт і посадку, тому, коли в його гелікоптер влучила ракета, він обрав летіти до місця посадки.

"Після того, як вже влучила ракета, був викид адреналіну – і ми тільки робили те, що мали робити. На борту було 20 поранених, і ми розуміли, якщо ми сядемо десь в полі, то як їх забирати і евакуювати далі – потрібен буде ще один вертоліт, а це вже незапланована операція – тому ми просто летіли до місця посадки", - сказав пілот.

Нагадаємо, в квітні секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов розповів, що спочатку поставки необхідного у Маріуполь відбувались за допомогою гелікоптерів, а оборонці міста просили лише боєприпаси.

Пізніше засновник-перший командир полку "Азов" Андрій Білецький відзначив винятковий героїзм екіпажів вертольотів, які доставляли підкріплення, озброєння, ліки та інше найнеобхідніше захисникам заблокованого рф Маріуполя.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: маріуполь, війна з Росією, Відео T1.ua