Волинські міста та села 90 років тому

12 Грудня 2020

В одному з інтернет-архівів нам пощастило натрапити на фото та листівки міжвоєнного часу, які зробили майже 100 років тому, у міжвоєнний період.

На зображеннях можна побачити міста та села тогочасного Волинського воєводства, яке існувало в 1921-1939 рр.

Волинське воєводство було створене 1 березня 1921 р. Площа складала 35 754 км2, а це було десь 9,2 % від усієї площі ІІ Речі Посполитої.

Волинське воєводство з півночі межувало із Поліським, із заходу – Люблінським, а південної сторони – Львівським та Тернопільськими воєводствами. Зі сходу був Радянський Союз.

У 1931 р. на території воєводства мешкало 2085, 6 тис. мешканців. Більшість це були українці, десь 68%. Другими за кількістю були поляки, а третіми - євреї. Також тут мешкали німці, чехи, росіяни, караїми.

Досить не однорідною була структура жителів Волині в питанні віросповідання. За переписом 1930-х рр., переважна більшість волинян була православними, на другій позиції були римо-католики, а на третій на третьому – віряни юдаїзму.

Перед початком Другої світової війни, Волинське воєводство складалось із 11 повітів, що були сформовані із 22 міських і 103 сільських гмін.

Більшість людності воєводства, а це орієнтовно 81% була зайнята в сільському господарстві, 7,2 % - трудилися у промисловості, 5,7% - крамували. Активно було налагоджено випуск сільськогосподарської продукції. З кожним роком зростала кількість млинів, пивоварень, молочарень, м’ясокомбінатів та цукрових заводів.

Луцький замок в оточенні річки Глушець

Приміщення староства у Володимирі-Волинському

Синагога в Горохові

Синагога в Любомлі

Сарни, вулиця Залізнична

Загальний вигляд на Здолбунів

Вид на Костопіль

Приміщення воєводського управління в Луцького

Дівчата перуть одяг біля Стиру, Волинь

Селянська господа в с. Мізоч

Малі діти в волинському селі

Храм в Корці

Жінки із околиць Ковеля

Вид на Почаїв

Острог взимку

Джерело фото: https://sbc.org.pl/

Тетяна Яцечко-Блаженко

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, історія, Фото