Як вибрати смартфон

Як знайти смартфон, який підійде саме вам? Як не переплатити? Щоб ви не розчарувалися від покупки, ми підготували для вас п'ять корисних порад, на які потрібно звернути увагу перед покупкою смартфона.

Визначтеся, для чого вам потрібен смартфон

З сотнями смартфонів, представленими зараз в магазинах, складно вибрати «саме ту» модель. Але ви можете серйозно звузити поле для пошуку, якщо визначитеся з тим, для чого ви збираєтеся використовувати смартфон.

  • Для спілкування в месенджерах: якщо вам потрібен смартфон тільки для того, щоб підтримувати зв'язок з близькими і колегами через програми на кшталт WhatsApp або Telegram, буде досить апарату початкового рівня без особливо потужної начинки - вартістю до 5 тисяч грн.
  • Ігри: якщо ви при будь-якому зручному випадку намагаєтеся побити свій же рекорд в AirAttack або Injustice, які відрізняються супер графікою, то вам підійде тільки потужний флагманський смартфон з відповідною ціною.
  • Робоча конячка: смартфон ваш постійний супутник як в звичайному житті, так і на роботі? Якщо ви відкриваєте і редагуєте документи, регулярно переглядаєте електронну пошту, стежите і коригуєте час майбутніх подій і зустрічей, вам відмінно підійде смартфон верхнього сегмента середнього класу - від 12 тисяч гривень.
  • Універсал: ваш смартфон повинен і добре «тягнути» ігри, і дозволяти слухати музику, і давати можливість працювати з різними системними додатками, а час від часу ще й відправляти листи по електронній пошті. У цьому випадку варто придивитися до смартфонів середнього класу за 8-10 тисяч грн.
  • Смартфон як камера: якщо ви часто робите знімки на мобільний гаджет і хочете постити красиві фото в Інстаграм, зверніть увагу на так звані камерофони. Ціна на них не особливо відрізняється від флагманських моделей - від 15 тисяч грн.

Сформулюйте вимоги

Після того, як ви вже визначилися з категорією, вирішіть, яким вимогам повинен відповідати ваш смартфон. Задайте собі наступні питання:

  • Якого розміру повинен бути дисплей для зручної роботи? Простіше кажучи - чи хочете ви невеликий гаджет з діагоналлю до 5,5 дюймів або смартфон з великим екраном. Не турбуйтеся, що їм буде незручно користуватися - сучасні моделі в форматі 19:9 досить витягнуті, щоб залишатися компактними.
  • Чи повинен корпус бути дуже міцним або вас влаштує і звичайний пластиковий, якщо все одно збираєтеся купувати захисний чохол?
  • У смартфона повинна бути хороша камера?
  • Чи потрібен вам найшвидший процесор (для всіх ігор) або буде достатньо простої обчислювальної потужності?

Порівняйте операційні системи

Як вибрати смартфон?

Якщо в смартфоні є модуль NFC, ви зможете прив'язати до гаджета банківську карту і користуватися ним для оплати покупок в будь-якому магазині. Є моделі з NFC, які не підтримують безконтактну оплату. Їх небагато, але вони є, тому при покупці потрібно уточнювати, чи доступна ця функція.

Смартфони з одночасною підтримкою двох SIM-карт дозволяють використовувати можливості мобільного зв'язку від різних операторів. Це особливо зручно, якщо ви часто виїжджаєте за кордон або в регіони, де зручніше користуватися послугами місцевих операторів зв'язку.

Гаджети з функцією швидкої зарядки заряджаються швидше звичайних: за пів години такий смартфон може зарядитися приблизно на 50%. Деякі смартфони підтримують бездротову зарядку: їх можна зарядити не безпосередньо від розетки через провід, а через зарядну станцію - для цього треба просто покласти на неї гаджет.

Не зайвим буде захист смартфона від води. Гаджети бувають захищені за стандартами IP67 і IP68. Жоден стандарт не означає, що смартфон можна без ризику купати у ванні пару годин.

IP67 передбачає, що смартфон не зламається від короткого занурення в воду. Тобто якщо ви упустили його в раковину і швидко витягли, з ним все буде в порядку. Такі смартфони можна акуратно мити.

IP68 - більш серйозний захист. Якщо смартфон захищений за цим стандартом, з ним можна ненадовго занурюватися під воду на метрову глибину. Саме так, наприклад, роблять деякі красиві фотографії і відео під водою.

Зверніть увагу на ціну

Гроші відіграють все більшу роль в нашому житті - і при покупці смартфонів теж. Флагманські моделі, як правило, коштують не менше 15-20 тисяч гривень. Ціна смартфонів початкового рівня, однак, часто не перевищує 10 тисяч грн.

Порівняйте ціни. Часто ви можете непогано заощадити, якщо вивчите пропозиції онлайн-магазинів і сайтів з уживаною електронікою.

Якщо ви визначилися зі смартфоном, пошукайте, чи немає знижки на нього в будь-якому з магазинів.

Також не забувайте, що завжди можете продати свій старий смартфон або здати його по трейд-ін і вкласти зароблену суму в покупку нового пристрою.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: техніка