Бунт на кораблі: судді звільнили голову КСУ

14 Травня 2019

Судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання.

Про це повідомив Укрінформ із посиланням на обізнаного співрозмовника.

«Шевчука звільнили з посади судді. Було 12 голосів «за», - сказав він.

Перед цим судді Конституційного Суду висловили недовіру Станіславу Шевчуку під час зборів. Однак правових наслідків це рішення не має, оскільки у законі «Про Конституційний Суд» не прописана процедура звільнення голови КС, окрім за власним бажанням.

«Це був сигнал голові, що у нього немає підтримки серед суддів», - додав співрозмовник.

Водночас Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно до висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні.

Таким чином, Шевчук втратив посаду судді Конституційного Суду й автоматично посаду голови суду.

Постійна комісія з питань регламенту та етики КСУ дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КСУ у зв'язку із вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді КСУ, та виявило його невідповідність займаній посаді. За це рішення проголосували шестеро суддів.

Шевчука також звинуватили у виданні незаконних розпоряджень, політизації діяльності суду, ігноруванні ним прав суддів.

Крім того, у діях голови КСУ вбачають ознаки кримінальних правопорушень. Йдеться про зловживання службовим становищем, нецільове використання бюджетних коштів та втручання у роботу суддів.

Спеціальне засідання, на якому судді розглядатимуть висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, було призначене на 14 травня, проте Шевчук не включив це питання до порядку денного, і судді самі порушили це питання.

Як відомо, Конституція передбачає, що присягу у новообраного президента приймає голова КСУ. У Верховній Раді зареєстровано 8 постанов про дату проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Депутати пропонують призначити церемонію на 17, 19, 20, 26, 28 травня або 1 червня.

Сам Зеленський наполягає на проведенні інавгурації 19 травня. Проте низка політичних і громадських діячів висловилися проти цієї дати, оскільки 19 травня в Україні - День пам'яті жертв політичних репресій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голову Конституційного суду України не пустили до США

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, київ, політика, скандал