Повідомили про тимчасовий порядок розмитнення "євроблях"

18 Грудня 2018
Повідомили про тимчасовий порядок розмитнення

Закони, що встановлюють новий порядок розмитнення автомобілів, набули чинності.

Серед завдань, які прописані в цих законах, – Кабінету міністрів визначити тимчасовий порядок «легалізації» авто з іноземною реєстрацією. Стосуватиметься він легківок (і тільки їх), які були ввезені в Україну в період від 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року, та перебувають в митних режимах «транзит» або «тимчасове ввезення», - пише "Твоя машина".

Розмитнювати такі автомобілі буде можливо на будь-якій митниці ДФС, з пред’явленням автомобіля такому органу. Попередня митна декларація при цьому не вимагатиметься.

Які документи необхідні для розмитнення:

  • Документ про право власності або на право розпорядження та декларування ТЗ для вільного обігу на території України;
  • Електронна митна декларація (ст. 258 МКУ); Реєстраційний документ (іноземний «техпаспорт») на ТЗ;
  • Документ, що підтверджує вартість ТЗ (рахунок-фактура (інвойс), договір купівлі-продажу, банківські документи що стосуються даного ТЗ, договір про поставку ТЗ з третьою стороною, каталог чи прайс-лист продавця, копія митної декларації країни відправлення, або інші документи, в яких вказано дані конкретного ТЗ та суть здійсненої операції (продажу)).

Як відбуватиметься «легалізація», покроково:

  • Зібрати необхідні документи;
  • Знайти брокера, який візьметься за справу (тимчасовий порядок допускає самостійне оформлення розмитнення, якщо це під силу декларанту);
  • Подати на митницю електронну декларацію та інші документи з переліку, наведеного вище;
  • Якщо надійшла відмова щодо невірно встановленої фактурної вартості ТЗ, або недостачі документів чи даних в них, виправити вказані митним органом помилки та подати документи повторно;
  • Якщо отримано повідомлення з позитивним рішенням з митниці, треба у вказаний в повідомленні день та час доставити автомобіль у відповідний орган доходів та зборів;
  • Сплатити нараховані платежі (мито, акциз, ПДВ, супровідні збори та комісії банку), сплатити (при наявності порушень МКУ) штраф у розмірі 8 500 грн;
  • Дочекатись наступного повідомлення про те, коли можна забрати авто із зони митного оформлення. Звернутись у сервісний центр МВС для здійснення першої державної реєстрації колишньої «євробляхи», отримавши українські документи та номерні знаки, а разом із цим повне право власності на свій автомобіль.

Тимчасовий порядок набуває чинності з дня його офіційного опублікування, та, нагадаємо ще раз, стосується виключно легкових «євроблях», ввезених з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року, які перебувають в режимах «транзит» або «тимчасове ввезення». Не варто забувати й про те, що до 23 лютого 2019 року діятиме пільговий розмір акцизу (50%) при розмитненні усіх легкових автомобілів.

Починаючи з 24 травня 2019 року вводяться жорсткі санкції проти водіїв, які не розмитнять свої автомобілі. До речі, більше трьох тисяч «євроблях» вже позбулись «чужих» номерів, та стали цілком легальними автомобілями з українською реєстрацією, – отже, нові правила працюють.

 
 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, київ, економіка