В центрі уваги

Нетримання сечі у жінок: проблема, яку можна усунути за один день

Нетримання сечі у жінок: проблема, яку можна усунути за один день

Нетримання сечі у жінок більш молодого віку переважно є наслідком складних пологів.

Найчастіше проблема виникає у віці після 40. Нетримання сечі при кашлі чи чханні - жінка не може себе контролювати навіть при незначних навантаженнях чи зміні положення тіла. Її життя поступово перетворюється на жахіття...

Однак проблеми реально позбутися, при чому досить швидко. Як це зробити, консультує головний лікар МЦ «Боголюби», акушер-гінеколог, лікар першої категорії, кандидат медичних наук Вадим ПЕТРОВСЬКИЙ.

– Чому виникає проблема нетримання сечі у жінок?

– Найпоширенішим є стресове нетримання сечі: при покашлюванні, при різкій зміні положення тіла та при інших видах не психологічного, а фізичного, рухового стресу. Такий вид нетримання сечі часто є одним із проявів пролапсу геніталій – опущення і випадіння внутрішніх статевих органів.

Цей симптомокомплекс пов’язаний з деформацією або пошкодженням сполучної тканини, яка формує зв’язковий апарат, який підтримує положення матки. А оскільки матка і сечовий міхур розміщені поряд, зміщення матки веде до порушення роботи сечового міхура.

– Чому органи зміщуються?

– Це відбувається внаслідок травми зв’язкового апарату (може бути спричинено стрімкими, а також чисельними пологами, частою зміною статевих партнерів, важкою фізичною працею або великими фізичними навантаженнями у спортсменів тощо).

Старече нетримання сечі може бути пов’язане зі «старінням» зв’язкового апарату. Це викликано гормональними змінами, які відбуваються в організмі жінки у віці близько 50 років. У результаті зв’язки втрачають свої властивості, пластичність і тургор. Тож усе, що вони підтримували, під дією сили тяжіння починає опускатися донизу, а потім випадає. 

Щодо сечового міхура, то він лежить у тазовому дні, ніби в гамаку. І коли одна зі стінок цього «гамака» проривається, сечовий міхур зміщується і не виконує своїх функцій. Звідси й нетримання сечі.

– Чи можна якимось чином позбутися нетримання?

– На сьогоднішній день ефективним методом лікування нетримання сечі є протезування сечового міхура за допомогою аллотрансплантата, так званого ситечка. Спеціальна стрічка-ситечко проводиться через структури тазу і підтримує сечовий міхур у необхідному положенні. Таке хірургічне втручання є високоефективним. Операція дає дуже хороший результат!

– Скільки часу пацієнтці доведеться провести у лікарні?

– Це по суті операція одного дня: сьогодні жінка прийшла, а завтра йде додому. Тобто жінка стає здоровою практично наступного дня і в неї зникає проблема нетримання сечі. Але при цьому важливо обмежити фізичні навантаження упродовж чотирьох місяців.

– Що ще варто знати жінці про цю операцію?

– Єдиний недолік цієї операції – висока вартість: сам протез коштує близько 700 у.о. Але зважаючи на те, якого дискомфорту завдає нетримання сечі у жінок (а це ходіння у памперсі, розвиток вторинних запальних захворювань, цистити, уретрити, хронічні пієлонефрити – страждає вся сечостатева система), краще зібрати необхідну суму, придбати протез, зробити операцію у досвідченого хірурга і назавжди забути про проблему.

– Чи можна якимось чином зміцнити сполучну тканину, зв’язковий апарат, щоб попередити генітальний пролапс і нетримання сечі? Які ліки від нетримання сечі?

– Звісно, можна. Скажімо, у Європі дуже поширена практика, коли жінкам у період менопаузи призначають замісну гормональну терапію. Ці препарати приймають десятками років, і вони підтримують жіноче тіло у відносній молодості. З організму не вимивається кальцій, колаген, еластин та інші речовини. І в результаті жінки дуже довго перебувають у гарній формі.

У нас прийом гормональних препаратів у клімактеричному періоді не дуже поширений, тому жінки швидше старіють. При чому це старіння проявляється не тільки зовні, а й зсередини. Старіють усі органи: від шкіри до зв’язкового апарату. Цей процес можна і треба сповільнювати.

Для зміцнення зв’язкового апарату також рекомендовано тренувати м’язи промежини, виконуючи вправи Кегеля. Ефект буде, якщо займатися систематично. Вправи варто робити кожній жінці після 40 років. Цей фітнес дуже важливий для жіночого здоров’я.

Медичний центр «Боголюби»:

Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б

+38 (0332) 20 07 02

 +38 (099) 44 55 404 

+38 (067) 851 79 38

Ліцензія АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.

e-mail:bogolubu@gmail.com

www.bogolybu.com.ua

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Найцікавіше, Життя, Україна, Волинь, суспільство, Інтерв'ю, Здоров'я, реклама, здоров'я, гінекологія, луцьк, лікування
В тему