Відео

«Чув удари дубин та хрускіт кісток»: протестувальники розповіли про тортури в білоруському СІЗО

«Чув удари дубин та хрускіт кісток»: протестувальники розповіли про тортури в білоруському СІЗО
Затримані в Білорусі протестувальники розповіли про те, як їх били в ізоляторі.

У ніч з 13 на 14 серпня з СІЗО у Мінську їх почали випускати. У МВС заперечують катування та кажуть, що знущань не було. Білоруське бюро «Радіо Свобода» розповідає про одного затриманого, ім'я якого не називає.

Він потрапив до СІЗО в ніч на 10 серпня, тобто після першого дня протесту. Чоловік був у камері з 30-40 людьми, спати доводилося на підлозі, бо місця не вистачало. За його словами, вночі постійно будили, щоб скласти списки тих, хто у камері.

«Тих, кого привезли в ніч на 11, жорстоко били. Я перебував на третьому поверсі, але чув удари дубин, крики людей і навіть хрускіт кісток. Людей били на вулиці біля паркану... Деяких хлопців змушували стояти на вулиці обличчям до паркану майже добу», — розповів чоловік, додавши, що його били двічі: коли виходив з автозака та коли заходив до СІЗО.

Також затриманих постійно ображали, називали «тваринами». Водночас було декілька «нормальних правоохоронців», каже чоловік. Вони давали сигарети, дізнавалися про обід.

«Тих, кого привезли в ніч на 12, теж жорстоко били, писали на лобі, на потилиці, на спинах номера, рвали одяг. Був 21-річний хлопець, який приїхав дізнатися, чи сидить тут його шурин, але замість відповіді отримав термін на 15 діб. Він вийшов разом із нами», — сказав звільнений.

Звільнена дівчина розповіла Tut.by, що її в автозаку били двоє, а ще троє стояли.

«Усе в крові було: стіни, підлога, гумові бити, руки. Вони казали ось вам "перемени"», — сказала дівчина. Вона зазначила, що правоохоронці не звертали уваги на тих, кого били.

Звільнений чоловік Микола також розповів, що чув, як на вулиці били людину та змушували кричати: «Я люблю ОМОН».

Людей, які були в Центрі ізоляції порушників, показували сліди від побоїв: у них були сині ноги, спини, сідниці. Після звільнення частину людей відразу забирали в лікарні.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: білорусь, сізо, акція протесту, вибори
В тему