25 Травня 2019
Новини

Через технічну помилку Жидичинська ОТГ потрапила в скандал

Через технічну помилку Жидичинська ОТГ потрапила в скандал

У «заручниках» технічної помилки опинилася Жидичинська ОТГ. Маючи намір придбати авто для потреб амбулаторії загальної практики сімейної медицини, у системі Prozorro при розміщенні оголошення про тендер працівниця сільради випадково натиснула «допорогова закупівля» замість «відкриті торги».

Те, що відбулася технічна помилка (при виборі процедури закупівлі під час оголошення закупівлі) добре видно і в плані закупівель, і в тендерній документації, де обрана правильна процедура проведення закупівлі – відкриті торги. Етапи процедури торгів були дотримані, адже етапи проведення «відкритих торгів» «допорогової закупівлі» однакові. У результаті проведеного аукціону, переможцем став учасник, який запропонував найбільш економічну вигідну ціну, що відповідає законодавству.  Та у деяких ЗМІ навіть з’явилася інформація, мовляв, сільрада на Волині незаконно купила авто за півмільйона гривень.

Лікарі амбулаторії користуються службовим авто, яке вже давно нагадує радше купу брухту, аніж легковика. Зауважимо, що у рамках медичної реформи посадовці неодноразово декларували, що сімейні лікарі у сільській місцевості матимуть службові авто. Власне, півмільйона гривень на цю потребу, надійшло Жидичинській ОТГ, як субвенція на сільську медицину.

Начальник відділу фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестицій Жидичинської сільської ради Вікторія Дудай розповідає, що тендер на придбання авто оголошували чотири рази. Перший не відбувся, оскільки не було учасників торгів. Термін другого тендеру завершився у січні 2019 року, а бюджетна сесія ОТГ відбулася у лютому. А без погодження депутатів сільрада не могла б оплатити придбання авто. Під час третіх торгів зареєструвався лише один учасник. І врешті, коли вже під час оголошеного тендеру з’явилося дві організації, була допущена технічна помилка.

«Коли я вносила у базу оголошення про процедуру закупівлі, у переліку поставила позначку – «допорогові торги» і не помітила цього, –   каже Вікторія Дудай. – Але вся процедура була, згідно із відкритими торгами. Система Prozorro такі технічні помилки не дозволяє виправляти. А ми зауважили її не відразу, лише тоді, коли вже уклали договір».

Договір про придбання у одного із місцевих суб’єктів господарювання автомобіля «Renault Duster» вартістю 499,5 тис грн. уклали 8 травня 2019.

«Після виявлення техпомилки, ми відразу ж розірвали договір і опублікували про це відповідний протокол. Самої закупівлі автомобіля не було», – говорить Вікторія Дудай.

Через таку бюрократичну тяганину, схоже, жидичинські сімейні лікарі ще не скоро радітимуть новому службовому авто. Адже на його придбання тепер знову потрібно оголошувати тендер.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали