17 Грудня 2018
Новини

Луцькі медики розповіли, як уникнути переохолодження

Луцькі медики розповіли, як уникнути переохолодження

За минулу добу в Україні від переохолодження та обморожень постраждало 13 осіб.

Про це йдеться на офіційній сторінці управління охорони здоров'я Луцької міської ради у Фейсбук.

У зв’язку із погіршенням погодних умов та ситуацією, яка склалася на автошляхах міста та області, медики вирішили нагадати людям основні правила поведінки, які допоможуть уберегтися від переохолоджень та обморожень.

«Правило №1 в холодну погоду - ніякого алкоголю, адже відчуття тепла при його вживанні оманливе. Незалежно від того, який саме алкогольний напій ви п’єте. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають. Тут і криється небезпека. Втрата тепла з поверхні шкіри, кінцівок на холоді відбувається швидко, а загальна температура тіла знижується. Особливо обережними треба бути людям, які мають сердцево-судинні захворювання. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм та призводить до низки хвороб», - пояснюють працівники управління.

Основні правила поведінки у холод:

- ніякого алкоголю і куріння;

- ситість: не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини;

- багатошаровість одягу і “ні” тісному взуттю;

- рукавички, шапка, шарф, піднятий комір - обов’язково, вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду;

- актив: щоби зігрітися, рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше;

- кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.

Щоби уникнути контактного обмороження, не торкайтесь металу руками або язиком і будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі.

Також в управлінні охорони здоров'я наголошують, щоб мешканці краю не виходили з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча «– 10», уникали подорожей на далекі відстані, дбали, щоб мобільний телефон був завжди зарядженим.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали